Честит празник Рамазан Бајрам

Категории: Кичево

На сите сограѓани од Исламска вероисповед им го честитаме престојниот голем верски празник Рамазан Бајрам.

Им посакуваме празникот да го поминат во семејна радост, хуманост и хармонија, меѓу своите пријатели и соседи, со најискрени желби за успех и напредок. Деновите поминати во празнична радост се и денови кога се јакнат вредностите на толеранција и меѓусебно разбирање.

Бајрам Мубарек Олсун

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , ,