„Растураат“ кадетите на Напредок

Категории: Слајдер, Спорт

Во подмладокот на Напредок расте генерација која ветува многу. Со одлична игра и тимски дух си го пробиваат патот.

Во саботата победија уште еднаш со 5-0! Овој пат жртва беше екипата на ФК 11 Октомври.

Нивното време допрва доаѓа. Погледнете го овој гол на Пеце Мирчески:

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , ,