Разбојници ограбија кичевско семејство

Во Кичево синоќа околу 21 часот  три непознати лица, од кои едно маскирано, вооружени со пиштол, гумена палка и секири влегле во куќата на И.У.(66) и со употреба на физичка сила извршиле разбојништво над неговата сопруга одземајќи и златен ланец.

Откако извршиле пребарување по куќата одзеле уште шест парчиња златен накит. Се преземаат мерки за откривање на сторителите

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)