ФОТО: Продолжуваат работите за реконструкција на кичевскиот водовод

Категории: Кичево, Слајдер

Деновиве беше извадена коцката во централното градско подрачје по должина на улицата „Александар Македонски“ каде започнуваат работите за реконструкцијата на водоводот на овој потег.

Ова е нова фаза од реконструкцијата на стариот кичевски водовод со кој ќе се обезбеди поголем квалитет во водоснабдувањето на кичевчани.

Досега беа приклучени неколку населби кои добиваат вода од новиот современ водоводен систем.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , , , ,