Ревијална изложба на расни кучиња по втор пат во Кичево

Категории: Кичево, Слајдер

Оваа година, по втор пат ќе се одржи ревијалната изложба на расни кучиња во организација на кинолошкото друштво „Ав-Ав“ од Кичево.

Изложбата ќе се одржи на терените од правниот факултет во Кичево (Дом на АРМ) во сабота, 14-ти септември. Околу условите за учеството можете да се информирате на следниот линк: http://kdkicevo.com/дома/. Пријавувањето се врши и по електронски пат.

Најдобрите кучиња ќе бидат наградени. Генерален спонзор на излозбата е DOG FOOD – BRIT, Купи миленик  и KSM – Кинолошки сојуз на Македонија

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , , ,