РК Гого го поразија силниот РК Пелистер

Категории: Слајдер, Спорт

Кадетите на РК Гого од Кичево на домашен терен му го зададоа првиот пораз на неприкосновениот РК Пелистер победувајќи го со 20-17 (полувреме 10-9). Кичевчани имаа и желба и иницијатива во текот на целиот натпревар. На крај, победата беше единствениот епилог кој можеше да се очекува после таква игра.

Со оваа победа РК Гого се искачија на второто место во кадетската лига и заостануваат 3 бода зад прволасираниот Пелистер, но и натпревар помалку.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics