Кичевчанецот Robotnix на фестивал во Словенија

Категории: Магазин

Кичевскиот DJ Robotnix утре ќе настапи на Halloween festival во словенечкиот Lipa Club кој е еден од најреномираните клубови за современа музика во Словенија и постои повеќе од 15 години. Покрај DJ Robotnix ќе настапат и: Dawizz, David Mel, El Fabiiani, Cristian Van Gurgel, Gerald S.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , , , , , ,