Шојгу: Руски авиони во редовна патрола над Мексиканскиот Залив

Категории: Свет, Слајдер

Рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу изјави денеска дека руската војска ќе врши редовни патроли со стратешки бомбардери од Арктичкиот Океан до Карибите и Мексиканскиот Залив.

Изјавата на Шојгу е дадена по острата реакција на НАТО поради руските воени летови над Црното, Балтичкото и Средоземното море.

– Во сегашната ситуацијата ние мораме да одржуваме воено присуство во западниот Атлантик и источниот Пацифик, како и над Карибите и Мексиканскиот Залив, рече Шојгу

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , , ,