ВИДЕО: Само едно место на светот се вика дом! Кичево!

Категории: Кичево, Слајдер

Ова мало парче земја и небо, секогаш ќе ти бидат твојот дом. За мене, за тебе, за генерациите кои растат! За Кичево!

 

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , ,