Изложба на графики во НУЦК „Кочо Рацин“ на Сандра Соломонова

Категории: Кичево, Слајдер

Во НУЦК „Кочо Рацин“ – Кичево со своја изложба на графики пред кичевската публика ќе се претставни Сандра Соломонова. Отворањето на изложбата е во петок, во 20 часот. Изложбата е втора од т.н. циклус на културни реформи на градот Кичево.

Кичевчани ќе можат да ја погледнат до 25 ноември.

 

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , ,