Шутово: Се истепале со дрвени палки, двајца завршиле во болница

Категории: Кичево

Во полициската станица во Осломеј во неделата бил пријавен потежок инцидент при што интервенирала полицијата.

Имено во село Шутово пред куќата сопственост на М.А. со патничко возило дошле В.Џ.(51) и неговите синови Ш.Џ.(25), Ш.Џ.(22), Р.Џ.(27) и К.Џ.(29) сите од истото село, при што со употреба на дрвени предмети ја оштетиле влезната врата од куќата, а потоа физички го нападнале синот на М.А., Ф.А.(17) и неговиот братучед А.А.(25).

При обид да бидат раздвоени, физички ги нападнале и останатите членови на семејството, при што со повреди се здобиле Ш.Џ.(25) на кого му е укажана лекарска помош во Медицински центар Кичево и Ф.А. на кој му е укажана лекарска помош во Медицински центар Битола.

Учесниците во тепачката се приведени во Полициската станица во Кичево, при што е утврдено е дека истите од претходно имале недоразбирања и нарушени меѓусебни односи и по целосно расчистување и документирање на случајот  ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , , ,