Се преврте минибус со деца на патот Кичево – Гостивар

Категории: Кичево, Слајдер

Шест лица меѓу кои две деца се повредени кога минибусот со кој патувале од  Кичево кон Гостивар излетал од патот и се превртел. Сите се згрижени и се надвор од животна опасност.

Според СВР Тетово, незгодата се случила утрово околу 6 часот на магистралата Кичево-Гостивар во непосредна близина на мостот до селото Сретково.

Возачот Ш.Ж. (40) изгубил контрола, најверојатно поради неприлагодена брзина на условите на патот.

Штетата на возилото, сопственост на фирмата „Еуробус”, е  над 200 илајди денари.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , , ,