Шокантно севернокорејско видео кое го „смрзна“ светот

Категории: Свет

Бизарно видео емитувано на официјалниот сајт на Северна Кореја го обиколи светот. Во самото видео е прикажано момче кое сонува како се вози со ракета во вселената, снимки како се уништуваат американските градови и умираат луѓе и порака дека „злото е во пламен“.

Видеото доаѓа кратко по најавата на севернокорејскиот лидер за новини во севернокорејската нуклеарна програма. Што им се мота на севернокорејците во моментот, само тие знаат. Погледнете го видеото.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , ,