ВИДЕО + ФОТО: Навивачите на Шалке се степаа за Македонското знаме на мечот со Паок

Категории: Слајдер, Спорт

Навивачите на Шалке04, популарните „УГЕ“, се степаа со германската полиција бранејќи го македонското знаме од полицијата на мечот од ЛШ против Паок – пренесува Екипа.Мк.

До инцидентот дошло откако полицијата интервенирала да се отстрани македонското знаме и транспарентот кој го означува братството помеѓу навивачите на Вардар „Комити“ кои се збратимени со германските ултраси, а по жалбата на грчките навивачи.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , ,