ФОТО: 20 сантиметри снег во Хрватска

Категории: Свет

Од утрово Хрватска е зафатена со обилни врнежи на снег кои предизвикаа застој во сообраќајот на некои места и забрана за движење на тешки товарни возила. Метеоролозите најавуваат пробив на студен воздушен бран во текот на викендот кој ќе донесе промени во времето.

Во Македонија од средината на наредната недела се најавуваат температури до -5 степени целзиусови. Дневните температурите ќе се движат околу 1 степен, а на планините низ државата ќе паѓа снег.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , ,