Кичево се разбуди во снег

Категории: Кичево

Кичевчани утрово се разбудија во вистинска снежна идила. Снегот кој започна да паѓа рано утрото направи снежна покривка од околу 8 сантиметри.

Се очекува снегот да продолжи да паѓа и во текот на целиот ден.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , ,