ФОТО: Снежен поздрав од Китино Кале

Категории: Кичево, Мултимедија, Слајдер

Неколку слики направени вчера на Кале. Приказна за себе е да тргнеш нагоре по овој снег и студ. Ама трудот секогаш се исплатува.

Фото: Бојан Велески

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , , ,