Снежен викенд

Категории: Кичево, Слајдер

Не очекува снежен викенд.

Во сабота врнежите на планинските места ќе бидат од дожд и снег. Поинтензивни врнежи се очекуваат во текот на ноќта спрема недела. Тамам за тепачка со снег околу 1 по полноќ.

Во недела ќе дува северен ветер и врнежите насекаде ќе преминуваат во снег.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , ,