Ќе имаме снежна Нова Година

Категории: Кичево, Слајдер

Ако се остварат прогнозите, оваа Нова Година по неколку години пауза, ќе ни биде и тоа како снежна. Снегот треба да почне да паѓа уште на 30 декември, а со зголемен интензитет ќе проолжи на 31 декември. Ќе наврнат над 10 сантиметри снег. Температурите ќе варираат од -5 до 3 степени.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , ,