Времето денеска:Сончево со мала облачност

Категории: Македонија

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, по одделни котлини претпладне со појава на магла. Температурата ќе се движи до 19 степени.

Од Среда се очекува земјата да ја зафатат нови дождови, а од петок пад на температурит.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , ,