Нова жртва во сообраќајка на патот Кичево – Охрид

Категории: Дебарца, Македонија

Едно лице загина, а едно е тешко повредено во сообрќајната несреќа што се случила вчера околу 17 часот на магистралниот пат Кичево-Охрид кај селото Песочан.

Во сообраќајната несреќа учествувале две патнички моторни возила со охридски регистарски таблички. Повреденото лице е пренесено во болница во Охрид.

На местото на несреќата е извршен увид, по што сообраќајот е нормализиран.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , , , ,