Тешка сообраќајка на патот Кичево – Охрид, двајца повредени

Категории: Кичево

Тешка сообраќајна несреќа се случила синоќа на магистралниот пат Охрид – Кичево, информира СВР Охрид.

Во сударот помеѓу две патнички моторни возила, едно лице се здобило со тешки телесни повреди, а уште едно е полесно повредено.

Тешко повредениот веднаш бил префрлен во специјалната болница „Св. Еразмо“ во Охрид, по што му била укажана медицинска помош.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , ,