Спасен ни рипна во тавче!

Категории: Магазин, Слајдер

Еден од најквалитетните македонски исполнители на македонската песна, Сапсен Сиљаноски изминатиов викенд стапи во брак со својата избраничка Ана.

Пред Бога се заколнаа во манастирот Света Богородица Пречиста, а големата веселба ја одржаа во ресторанот Атва. На свадбата пееја колегите на Спасен: Дарко Стојаноски, Орце Стефкоски, Благица Калева и групата „Модус“.

Спасен & Ана, Ви честитаме! Многу дечиња!

 

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , ,