И гимназијата при крај со нафта за греење

Категории: Кичево, Слајдер

По основните училишта, на пат да снема греење е и објектот на кичевската гимназија Мирко Милески. Во истиот објект е сместена и гимназијата „Дрита“.

На учениците од гимназијата „Мирко Милески“ им било кажано дека нафта за греење на објектот има за уште само 3 дена. Состојбата со греењето во кичевските училишта трае веќе трета недела. Учениците и понатаму не посетуваат настава.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , , , ,