Клубот Стефано домаќин на полуфиналналето од изборот„ Мис на Македонија 2013“

Категории: Кичево

Прва станица на карванот за избор„ Мис на Македонија  2013“ во западниот дел од земјава е Кичево и клубот Стефано. Така вечерва десет кандидатки од повеќе градови од Македонија, ќе се борат за првите три места ,со што ќе се стекнат со право да учествуваат на финалниот избор што ќе се одржи на 17 август  во Дојран. Координатор на овој избор е модното студио Црнокрак од Скопје.

Зоран Антоски

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , ,