Се тресе столчето на Пелегрини, за негов наследник најавен Симеоне

Категории: Спорт

Менаџерот на Манчестер Сити Мануел Пелгрини по серијата лоши резултати се најде во незавидна положба. Англиските медиуми шпекулираат дека тој се наоѓа пред отказ, а веќе се спомнува и можниот негов наследник.

На насловната страна на „Стар Спорт“ се најавува дека на местото на чилеанскиот стратег ќе дојде Диего Симеоне. Според пишувањата, доколку Манчестер Сити остане без трофеј сезонава, а големи се шансите за такво нешто, Пелегрини ќе добие отказ на клупата на „граѓаните“.

Англискиот шампион во моментов е на 3.мсто во Премиер лигата со дури осум бодови заостанување зад лидерот Челзи кој по 11 кола има 29 бодови.

Манчестер Сити слаби резултати постигна и во четирите рунди од Лигата на шампионите двапати одигра нерешено и двапати загуби. На табелата е последен со само два бода и со најмали шанси од конкурентите ЦСКА и Рома за пласман во следната фаза каде веќе се наоѓа Баерн Минхен.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , ,