Странец фатен со марихуана во Кичево

Категории: Кичево, Слајдер

Marihuana

ПС Кичево поднесе кривична пријава против Д.Б.(22) од Елбасан-Република Албанија поради постоење основи на сомнение за сторени казнени дела „неовластено производство и пуштање во промет на опојни дроги, психотропни сустанци и прекурсори“.

На 19 ноември годинава полициски службеници извршиле претрес во куќа во Кичево каде пријавениот привремено престојувал при што биле пронајдени 40,7 грама наркотична дрога марихуана.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , , ,