ВИДЕО: Слушнете ја најновата песна на Тоше Проески (официјален спот)

Категории: Магазин

Денес, по повод 32-от роденден на Тоше Проески беше промовирана неговата најнова песна “Sve je ovo premalo za kraj”.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , , ,