Резервните офицери положија свежо цвеже во кичевската касарна

Категории: Кичево

Денес, делегација на Организацијата на резервните офицери на РМ  од Кичево по повод Денот на АРМ,  во Касарната  “Чеде Филипоски – Даме“ положи цвеќе и присуствуваше на свеченоста по повод 21 година од формирањето на АРМ.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , , ,