Home » Posts tagged with » АС Јунајтед
Младите кичевчанчиња се вратија со сребрен медал (фото + видео)

Младите кичевчанчиња се вратија со сребрен медал (фото + видео)

Младите фудбалери од ФК Кичево го освоија второто место на трофејот на “Струга Опен 2014” кој се одржа викендов во Струга во организација на ФК Караорман. На турнирот учествуваа вкупно 8 екипи. Се играше по италијански систем од по 15 минути. Во првиот натпревар младите кичевчанчиња се сретнаа со екипата на Фљамуртари, резултато беше 2:0 […]