Home » Posts tagged with » видео
Разгледница од Припјат, Чернобил (видео)

Разгледница од Припјат, Чернобил (видео)

Припјат е напуштен град во Украина на границата со Белорусија, кој се наоѓа во близина на нуклеарната електрана „Чернобил“. Основан бил во 1970 година како 9-ти „нуклеарен“ град во тогашниот Советски Сојуз. Во 1979 година го добил статусот и правата на „град“. За жал, оваа титула ја носел само 7 години, се’ до 26 април […]

Панорама на Кичево снимена од воздух (HD ВИДЕО)

Панорама на Кичево снимена од воздух (HD ВИДЕО)

Благодарение на Фото Зоран ги имаме првите феноменални снимки на Кичево од воздух. Снимени се со одличниот Phantom 2+. Погледнете како изгледа нашиот град од оваа перспектива. Феноменално! Чекаме нови видеа! Панорама на Кичево from Foto Zoran on Vimeo.  

ВИДЕО: RAVEN со нов спот за песната Under A Darkening Sky

ВИДЕО: RAVEN со нов спот за песната Under A Darkening Sky

Кичевскиот метал состав Raven вчера на YouTube го поставија најновиот спот за песната Under A Darkening Sky. Спотот е снимен на локации во Кичево. Режијата и монтажата се на Славе Викторијоски. Песната е продуцирана и миксана исто така од Славе Викторијоски, а мастерингот и реампирањето на гитарите е на Аlan Sacha Laskow (Enditol, Divinity, Walk […]

ВИДЕО: Каролина Гочева – За година, две [Аватар верзија]

ВИДЕО: Каролина Гочева – За година, две [Аватар верзија]

Се надевам добро одговара на темата. Погледнете. Enjoy!

ВИДЕО: Тале Бацката, Рок легендата од Кичево кому годините не му можат ништо!

ВИДЕО: Тале Бацката, Рок легендата од Кичево кому годините не му можат ништо!

Тој е жива легенда, енциклопедија за едно славно време на првите кичевски рокери. Ја живее седмата деценија од животот, ама духот му е некаде во дваесеттите години. Сведок и учесник на првите игранки в Кале, славен тапанар во многу кичевски рок состави. Дека годините не му можат ништо оти во душата е млад, Софрониоски Трајче, […]

ВИДЕО: Најновата песна на Line Out – Ова лето

ВИДЕО: Најновата песна на Line Out – Ова лето

Бојан & Бојан од Line Out денес во lounge барот Red Caffe ја промовираа најновата песна и видео запис – Ова Лето. Одлична летна, лесна песничка. Музиката и аражманот се на Зоран Алексиќ, текстот на Рената Кралевска, а видеото е на Бојан Стоилковски. Слушнете ја: Line Out Facebook: https://www.facebook.com/lineoutmacedonia Line Out Twitter: https://twitter.com/lineoutmk

ВИДЕО: Приказна за вовчето “Ќиро”

ВИДЕО: Приказна за вовчето “Ќиро”

Дека не сме единствени кои за „Ќирчо“ чуваме посебен дел во срцето докажува и ова видео. Како Стружани гледаат на „Ќирчо“ кој сообраќал од Скопје, дури до Струга? Одлично видео со најава за продолжение. Можеби еден убав ден можеме на купче да ги собереме сите приказни кои ги преживеало малото „чајниче“ крстосувајќи го овој дел […]

Видео кое ќе ве разнежни до солзи

Видео кое ќе ве разнежни до солзи

Се нарекуваат Attraction Black Light Theatre. Креираат слики со сопствените тела и така ги раскажуваат приказните. Ова е една вистинска, љубовна приказна која изведуваат на шоуто Britains got talent. Ќе ве разнежни до солзи. Погледнете го.

ВИДЕО: Голем народен митинг во Кичево (14.03.2013)

ВИДЕО: Голем народен митинг во Кичево (14.03.2013)

Видеа од големиот народен митинг во Кичево. * Останатите видеа ќе бидат дополнително поставувани, за што навремено ќе бидете известени. Говор на премиерот на Република Македонија, Никола Груевски Говор на градоначалникот на Кичево, Благоја Деспотоски Говор на Дејан Пандилески, носител на листата на советници „Кичевчани за Кичево“ Говор на Идавер Реџепоски – Обама, кандидат за […]

ВИДЕО: Слушнете ја евровизиската песна на Влатко Лозаноски и Есма Реџепова – „Империја“

ВИДЕО: Слушнете ја евровизиската песна на Влатко Лозаноски и Есма Реџепова – „Империја“

Погледнете го официјалното видео за евровизиската песна „Империја“ на Влатко Лозаноски и Есма Реџепова! Искрено им посакуваме успех на Евросонг 2013!  

Page 1 of 3123