Home » Posts tagged with » временска прогноза
Времето денес, вторник, 16 декември 2014

Времето денес, вторник, 16 декември 2014

Времето во Македонија ќе биде со магла по котлините и долж Повардарието. Маглата во попладневните часови ќе биде послаба, а ќе дува и слаб југоисточен ветер. Преку денот времето ќе биде умерено до значително облачно, од пладневните часови најпрвин во западните делови од земјата со повремен дожд, а кон крајот на денот и во останатите […]

Денес сончев и пријатен ден

Денес сончев и пријатен ден

Времето во земјата ќе биде претежно сончево со слаб југоисточен ветер. Температурата ќе се движи од шест до 12 степени. Во Скопје времето ќе биде сончево со слаб југоисточен ветер и температура до 10 степени.

Денес сончево

Денес сончево

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со умерен ветер, а долж Повардарието ќе дува засилен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од нула до четири, а дневната од шест до 10 степени. Во наредните денови времето ќе биде стабилно и суво со ниски утрински температури, […]

Студено со можност за локални врнежи

Студено со можност за локални врнежи

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, наутро со услови за појава на магла. Во јужните и во југоисточните делови од земјата во пoпладневните часови ќе има и услови за појава на локален дожд, а на високите планини слаб снег. Ќе дува слаб променлив ветер. Утринската температура ќе се движи од минус два до три, […]

Студено со повремен дожд и снег на повисоките места

Студено со повремен дожд и снег на повисоките места

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно. Претпладне во југоисточните делови од земјава ќе има услови за слаби врнежи од дожд, на планините слаб снег, а во западните ќе има и сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус еден до четири, а дневната од три до […]

Времето денес, недела, 7 декември 2014

Времето денес, недела, 7 декември 2014

Времето ќе биде променливо облачно со услови за слаб локален дожд, со почести врнежи во северозападните и југоисточните делови од земјата. Ќе дува слаб северoисточен ветер. Во утринските часови во дел од котлините ќе има услови за слаба магла. Температурата ќе се движи од шест до 14 степени.  

Времето денес, петок, 5 декември 2014

Времето денес, петок, 5 декември 2014

Времето во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд кои попладне и во ноќните часови на места ќе бидат пообилни, локало над 30 литри на метар квадратен. Ќе дува умерен југоисточен ветер. Температурата ќе се движи од 6 до 14 степени.

Облачно без врнежи

Облачно без врнежи

Времето денес во Македонија ќе биде облачно, стабилно и без врнежи. Утринската температура ќе се движи од пет до 10, а дневната од девет до 13 степени. Од утре попладне земјава ќе потпадне под влијание на нов влажен бран од Медитеранот кој ќе продолжи и во текот на продолжениот празничен викенд. Температурите за време на […]

Времето денес, среда, 3 декември 2014

Времето денес, среда, 3 декември 2014

Времето ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд со слаб до умерен интензитет, а особено ќе бидат застапени попладне во јужните и во источните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од источен правец. Утринската температура ќе се движи од пет до 10, а дневната од девет до 13 степени. Во четврток и петок […]

Времето денес, 2 декември 2014

Времето денес, 2 декември 2014

Времето во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи кои ќе бидат со променлив интензитет. Утринската температура ќе се движи од четири до 10, а дневната од 10 до 13 степени.  

Page 1 of 3123