Home » Posts tagged with » Гравити
Кичево викенд шема (25-27 јануари 2013)

Кичево викенд шема (25-27 јануари 2013)

Спортска сала Христо Узунов (Иванидол) Петок: Ракометен натпревар Р.К.Гого (КАДЕТИ) – Р.К.Партизан (СЕНИОРИ), почеток 17.00, влез: / * * * Клуб Стефано Сабота: Karaoke Show- Hospital party, почеток: 22.00, влез: слободен * * * Клуб Војаџер Сабота: SARAH MACE, почеток: 22.00, влез: 50 денари * * * Ресторан Антика Сабота: Џибит Трио, почеток: 22.00 влез: […]

Кичево викенд шема (18-21 јануари 2013)

Кичево викенд шема (18-21 јануари 2013)

Богојавление – Водици, Фрлање на Светиот Крст во базенот во кругот на Дом на АРМ, Сабота 9.00 часот * * * Клуб Гравити Петок: Commercial Friday, почеток: 22.45, влез: слободен Сабота: Влатко Илиевски, почеток: 22.30, влез: 50 денари * * * Клуб Војаџер Сабота: Културно уметничка забава, почеток: 22.00 влез: /   *Доколку бидат пријавени […]

Кичево викенд шема (4-6 јануари 2013)

Кичево викенд шема (4-6 јануари 2013)

Клуб Војаџер Петок: Хуманитарен DBR настан, почеток, 22.оо влез: 50 денари Сабота: Дарко Илиевски, почеток: 22.00 влез: 50 денари * * * Клуб Стефано Петок: Mak & Yu Christmas Party, почеток: 22.40 влез:/ Сабота: InstruMENTAL Band, почеток: 23.оо влез: / * * * Клуб Гравити Петок: Christmas Party with Andrej Gjoshev, почеток: 22.00 влез: слободен […]

Последен викенд за 2012 година (28-30 декември 2012)

Последен викенд за 2012 година (28-30 декември 2012)

Клуб Војаџер Петок: Ardi Flex-и-билно, почеток, 22.оо влез: / Сабота: BackDoor Band, почеток: 22.00, влез: / * * * Клуб Гравити Петок: SKANDAL SASTAF, почеток: 22.40 часот, влез: 50 денари Сабота: Ѓоко Танески  & Band, почеток: 22.40, влез: 50 денари * * * Клуб Стефано Air Strings •LIVE•, почеток: 23.00, влез: 50 денари * * […]

Кичево викенд шема (21-23 декември 2012)

Кичево викенд шема (21-23 декември 2012)

Клуб Гравити Петок: Commercial Friday,  почеток: 22.45 влез: слободен Сабота:  GOCE ( SAF), почеток: 22.45 влез: 50 денари * * * Клуб Стефано Петок: Средношколска забава – караоке шоу со Баџе, почеток: 23 часот, влез: / Сабота: Foltin, почеток: 23.00, влез: / * * * Клуб Војаџер Петок: Крај на програмата, почеток, 22.оо влез: / Сабота: […]

Кичево викенд шема (7-9 декември 2012)

Кичево викенд шема (7-9 декември 2012)

Стадион на ФК Напредок Недела: Напредок – Металург, последно коло од есенскиот дел во ПМФЛ, почеток 13.00 часот * * * НУ Дом на Култура „Кочо Рацин“ Сабота: Промоција на краток арт филм “БАРАЈЌИ ГО ЧОВЕКОТ” и изложба на фотографии од филмот од Јован Наумоски, почеток 19 часот, влез: слободен * * * Клуб Стефано […]

Кичево викенд шема (30.XI-02.XII 2012)

Кичево викенд шема (30.XI-02.XII 2012)

Клуб Војаџер Петок: „Биди Диско Ти“ DJ Aco, почеток: 22.00 часот, влез: / Сабота: Milan Robotnix (DBR група) & Марјан Виторијоски, почеток: 22.00 часот, влез: / Недела: Прошетка низ Македонија, влез: / * * * Клуб Флерт Петок: RetrO NighTˋ, почеток:22.35 влез: слободен Сабота: DJ P.I.M.P with Hip Hop sHoW + Dance™, почеток:22.45 влез: слободен […]

Кичево викенд шема (9-11 ноември 2012)

Кичево викенд шема (9-11 ноември 2012)

Дом на Култура Сабота: 65 годишнина на културно уметничко друштво ” Нико Пусоски – Кичево”, почеток: 19 часот, влез: 50 денари * * * Стадион на ФК Напредок Недела: ФК Напредок – ФК Дрита, почеток: 13.00 часот * * * Спортска сала „Јанчица“ Недела: РК Кичево 10 – РК Кожувчанка, почеток 14.00 * * * […]

Кичево викенд шема (26-28 октомври 2012)

Кичево викенд шема (26-28 октомври 2012)

Стадион на Напредок Недела: Напредок – Тетекс, почеток 13 часот * * * Спортска сала „Јанчица“ Сабота: РК Кичево 10 – РК Жито Прилеп, почеток 16.30 * * * Пицерија Yahoo Петок: Дуо Тренд, почеток: 22.00, влез / * * * Кафе Клуб Гравити Петок: Coctail Ladies Night, почеток: 22.45, влез слободен Сабота: Commercial Night, почеток: […]

Кичево викенд шема (12-14 октомври 2012)

Кичево викенд шема (12-14 октомври 2012)

Кафе Клуб Гравити Петок: Hip Hop & R’n’B, почеток: 22.45, влез слободен Сабота: Mak Retro, почеток: 22.45, влез слободен * * * Клуб Флерт Петок: Dj’s: Ardi Flex, Vito F.T.P. , Milan , Robotnix :: Feel the beat via Friday, почеток: 22.35, влез / Сабота: Blue Funky Individuals – Бендот на Тоше, почеток: 22.35, влез 50 денари […]

Page 1 of 212