Дечиња од ФК Атлетико од Битола го посетија манастирот Пречиста

Дечиња од најмлада возраст, членови на школата на ФК Атлетико од Битола вчера беа во посета на манастирот Света Богородица

Read more

Во Пречиста се одржа чествување на Пречистанските Преподобномаченици

  Во кичевскиот манастир Света Богородица Пречиста во понеделникот, 9 април, се одржа чествување за Пречистанските преподобномаченици Пајсиј, Евнувиј и

Read more