Home » Posts tagged with » песна
СЛУШНЕТЕ: Одлчина кавер-верзија на „Тhinking Out Loud“ на Бојан Дамјаноски

СЛУШНЕТЕ: Одлчина кавер-верзија на „Тhinking Out Loud“ на Бојан Дамјаноски

Младиот пејач Бојан Дамјаноски или како што публиката го памети како еден од членовите на дуото „Line Out“ направи одлична кавер-верзија на светскиот магахит „Тhinking Out Loud“ на „Ed Sheeran“. Ова е само најава за она што допрва го подготвува Бојан, а ќе се појави некаде кон крајот на пролетта. – Се одлучив за оваа […]

Нова песна од веселиот камионџија (ВИДЕО)

Нова песна од веселиот камионџија (ВИДЕО)

Андруш камионџијата стана мегапопуларен на социјалните мрежи по феноменалниот глас кој го поседува. Човеков едноставно ќе ве орасположи колку и да не ви е денот. Има ново видео, погледнете го: И уште еднаш, видеото со кое се прослави:

ВИДЕО: Најновата песна на Line Out – Ова лето

ВИДЕО: Најновата песна на Line Out – Ова лето

Бојан & Бојан од Line Out денес во lounge барот Red Caffe ја промовираа најновата песна и видео запис – Ова Лето. Одлична летна, лесна песничка. Музиката и аражманот се на Зоран Алексиќ, текстот на Рената Кралевска, а видеото е на Бојан Стоилковски. Слушнете ја: Line Out Facebook: https://www.facebook.com/lineoutmacedonia Line Out Twitter: https://twitter.com/lineoutmk

ВИДЕО: Слушнете ја евровизиската песна на Влатко Лозаноски и Есма Реџепова – „Империја“

ВИДЕО: Слушнете ја евровизиската песна на Влатко Лозаноски и Есма Реџепова – „Империја“

Погледнете го официјалното видео за евровизиската песна „Империја“ на Влатко Лозаноски и Есма Реџепова! Искрено им посакуваме успех на Евросонг 2013!  

Line Out со нова песна

Line Out со нова песна

„Јас не заминувам“ е најновото осварување на кичевскиот бенд Line Out. Одлична песничка. Музиката и аражманот се на Зоран Алексиќ, а текстот на Рената Кралевска. Слушнете ја!

Влатко Лозаноски и Есма ќе настапат со песната „Опсесија“

Влатко Лозаноски и Есма ќе настапат со песната „Опсесија“

Евровизиската песна на Есма и Влатко Лозановски е избрана. Композицијата со наслов „Опсесија“ која премиерно ќе биде изведена на 27 февруари на МРТ е во етно поп стил. Автор на песната која ќе не претставува во Малме, Шведска е синот на Есма, Симеон Атанасов, а текстот го напиша Борче Нечовски. Информацијата за избор на песната […]