Home » Posts tagged with » пораз
Со помош на судијата Маркоски, Работнички го совлада  Напредок

Со помош на судијата Маркоски, Работнички го совлада Напредок

Ако против себе имате силен противник како Работнички, судија  кој е дојден со единствена намера да му одмогне на Напредок како Маркоски, и голман кој на душа носи барем два од трите противнилки гола  како Ристовски, тогаш неможете да сметате на успех на еден првенствен натпревар. Гостите дојдоа во водство во 13 минута по слободниот удар на […]

Напредок поразен се враќа од Тетово

Напредок поразен се враќа од Тетово

Во игра со многу голови, малку требаше Напредок да се врати со бод од гостувањето против Шкендија во Тетово. Релативно брзо екипата на Шкендија дојде до водство од 1-0 уште во 10′ минута преку голот на Нухиу, за две минути подоцна Мазнов да го зголеми резултатот на 2-0. Поради груба игра, во 25′ минута по […]

Напредок детронизиран на теренот во Турново

Напредок детронизиран на теренот во Турново

Сравувањата кај навивчите на Напредок дека во Турново може да доживее вистинска хаварија, се остварија во целост.Сино-белиот брод во дури четири наврати беше торпедиран ,со што ја покажа играчката немоќ која ја демонстрираше и во текот на подготовките.Ако за брзо време нешто несе превземе на играчки план, тогаш за Напредок оваа сезона ќе биде исклучително […]

Пораз на Зајас во дебитантскиот второлигашки натпревар

Пораз на Зајас во дебитантскиот второлигашки натпревар

Екипата на Зајас својот премиерен натпревар во друштвото на второлигашите го имаше кај повратникот во оваа лига, Борец Велес. Зајас загуби со 2:0 и покрај добрата игра во првото полувреме, кога кичевскиот второлигаш можеше со водство да го заврши овој дел од натпреварот. Така што уште во 5-та минута гостите ја погодија стативата од домашниот […]

Кај Напредок ништо ново

Кај Напредок ништо ново

Кога е во прашање екипата на Напредок тогаш се е јасно нов пораз и ништо друго. Така беше и на Филип Втори против екипата на Вардар каде што гостинот од Кичево доживеа нов првенствен пораз  од 4-0, и ја продолжи очајната серија резултати  од вториот дел. Напредок како и на повеќето натпревари пролетва, особено кога […]

Напредок стрмоглаво лизга кон баражот

Напредок стрмоглаво лизга кон баражот

Од коло во коло,од натпревар во натпревар, екипата на Напредок го губи есенскиот сјај и делува како состав кој тешко некого може да совлада во нашето прволигашко друштво. На вчерашниот меч со Хоризонт домашните фудбалери имаа поголем посед на топката,повеќе се играше на половината на гостинот, но што вредат овие констатации кога нема кој да […]

Напредок повторно поразен дома

Напредок повторно поразен дома

Попладнево Напредок доживеа нов пораз на домашен терен во дуелот против Работнички. Двата гола беа постигнати во последните 2 минути, а стрелец и на двата гола беше Велкоски. Интересно е што Велкоски беше стрелец и на единствениот гол од дуелот пред 2 месеци кога Напредок го претрпе првиот пролетен пораз во пролетната полусезона. По овој […]

Напредок поразен дома од Шкендија

Напредок поразен дома од Шкендија

Не беше одамна кога со само 8 играчи ја победивме Шкендија во Кичево. Уште поскоро беше кога Шкендија едвај се спаси од пораз сред Тетово. Напредок подолго време не личи на себе. Во саботата, на големо разочарување на кичевчани, претрпе дебакл среде Кичево кога загуби со 3:0. Натпреварот беше решен уште во првото полувреме и […]

Нов пораз на Напредок

Нов пораз на Напредок

Кичевски Напредок претрпе нов пораз на гостувањето во Тетово од последнопласираниот Тетекс, минимално со 1:0. Единствениот гол падна уште во 15 минута и тој резултат остана до крајот на натпреварот. По овој пораз (втор во низа), Напредок остана на четвртата позиција, но сега заостанува 3 бода пред третопласираниот Металург кој има две победи во низа. […]

Напредок поразен во Турново

Напредок поразен во Турново

Екипата на Напредок и покрај добрата игра, на крајот сепак се враќа со пораз од Турново. Единствениот гол на мечот го постигна Блажевски во 76 минута. Со оваа победа екипата на Турново изби на врвот на табелата во првата македонска фудбалска лига. И покрај поразот, екиптата на Напредок останува на 5 позиција со 16 бодови […]

Page 1 of 212