Андреа Белеска: Со посветена работа ќе се вратиме во врвот на светскиот ракомет

Андреа Белеска уште една од плејадата кичевски ракометарки, произлезени од РК „Кале“. Моментално настапува во ЖРК „Металург“. Поседува огромен талент

Read more

Кичевчанката Дијана Наумоска од Жито-Прилеп се пресели во грчката Арта

Незаменливата на голот на македонската ракометна селекција Дијана Наумоска, по три успешни сезони во екипата на Жито Прилеп, се пресели

Read more

Кичевчанката Андреа Белеска нова членка на ЖРК Металург

Една од најталентираните млади ракометарки од Кичево, Андреа Белеска, по едногодишен престој во Вардар СЦБТ, од следната првенствена сезона ќе

Read more

Отворените терени во Кичево летово останаа во темнина

За разлика од претходните две лета, кога во овој период од годината блескаа рефлекторите на спортските терени во кругот на

Read more

Шундовски си поднесе оставка

Селекторот на македонската ракометна репрезентација Звонко Шундовски попладнево преку соопштение поднесе оставка на функцијата селектор на машката ракометна репрезентација на

Read more

Наташа Коцевска се подготвува да стане доктор на науки

Паралелно со спортот, нашата ракометна интернационалка Наташа Коцевска успешно чекори и во академската сфера. Покрај успешните настапи за повеќе германски

Read more

Ракометарките играат со Шведска, кичевчанката Наумоска во одлична форма!

Македонските ракометарки се враќаат во нормала по очекуваниот пораз од Франција. Ништо не е загубено, одиме понатаму. Репрезентацијата се бодри

Read more