Home » Posts tagged with » Симеоне
Се тресе столчето на Пелегрини, за негов наследник најавен Симеоне

Се тресе столчето на Пелегрини, за негов наследник најавен Симеоне

Менаџерот на Манчестер Сити Мануел Пелгрини по серијата лоши резултати се најде во незавидна положба. Англиските медиуми шпекулираат дека тој се наоѓа пред отказ, а веќе се спомнува и можниот негов наследник. На насловната страна на „Стар Спорт“ се најавува дека на местото на чилеанскиот стратег ќе дојде Диего Симеоне. Според пишувањата, доколку Манчестер Сити […]