Детали за лицето кое загина на патот Кичево – Гостивар

Лицето кое вчера беше пронајдено мртво во провалија кај каменоломите на патот Кичево – Гостивар, претходно било пријавено за исчезнато

Read more

Маж загина откако автомобилот му излетал на патот Кичево – Гостивар

Маж со се уште неутврден идентитет и возраст го загубил животот, откако претходно слетал во длабока провалија на патот Гостивар-Кичево

Read more

ФОТО: Страотна сообраќајка кај Зајас, едно лице загина, две потешко повредени

Вечерва во 19:30 минути на регионалниот пат во близина на општина Зајас се случи страотна сообраќајна несреќа во која учествуваа

Read more