Home » Posts tagged with » Стефано
Клубот Стефано домаќин на полуфиналналето од изборот„ Мис на Македонија 2013“

Клубот Стефано домаќин на полуфиналналето од изборот„ Мис на Македонија 2013“

Прва станица на карванот за избор„ Мис на Македонија  2013“ во западниот дел од земјава е Кичево и клубот Стефано. Така вечерва десет кандидатки од повеќе градови од Македонија, ќе се борат за првите три места ,со што ќе се стекнат со право да учествуваат на финалниот избор што ќе се одржи на 17 август  во Дојран. […]

Кичево викенд шема (25-27 јануари 2013)

Кичево викенд шема (25-27 јануари 2013)

Спортска сала Христо Узунов (Иванидол) Петок: Ракометен натпревар Р.К.Гого (КАДЕТИ) – Р.К.Партизан (СЕНИОРИ), почеток 17.00, влез: / * * * Клуб Стефано Сабота: Karaoke Show- Hospital party, почеток: 22.00, влез: слободен * * * Клуб Војаџер Сабота: SARAH MACE, почеток: 22.00, влез: 50 денари * * * Ресторан Антика Сабота: Џибит Трио, почеток: 22.00 влез: […]

Кичево викенд шема (18-21 јануари 2013)

Кичево викенд шема (18-21 јануари 2013)

Богојавление – Водици, Фрлање на Светиот Крст во базенот во кругот на Дом на АРМ, Сабота 9.00 часот * * * Клуб Гравити Петок: Commercial Friday, почеток: 22.45, влез: слободен Сабота: Влатко Илиевски, почеток: 22.30, влез: 50 денари * * * Клуб Војаџер Сабота: Културно уметничка забава, почеток: 22.00 влез: /   *Доколку бидат пријавени […]

Кичево викенд шема (4-6 јануари 2013)

Кичево викенд шема (4-6 јануари 2013)

Клуб Војаџер Петок: Хуманитарен DBR настан, почеток, 22.оо влез: 50 денари Сабота: Дарко Илиевски, почеток: 22.00 влез: 50 денари * * * Клуб Стефано Петок: Mak & Yu Christmas Party, почеток: 22.40 влез:/ Сабота: InstruMENTAL Band, почеток: 23.оо влез: / * * * Клуб Гравити Петок: Christmas Party with Andrej Gjoshev, почеток: 22.00 влез: слободен […]

Последен викенд за 2012 година (28-30 декември 2012)

Последен викенд за 2012 година (28-30 декември 2012)

Клуб Војаџер Петок: Ardi Flex-и-билно, почеток, 22.оо влез: / Сабота: BackDoor Band, почеток: 22.00, влез: / * * * Клуб Гравити Петок: SKANDAL SASTAF, почеток: 22.40 часот, влез: 50 денари Сабота: Ѓоко Танески  & Band, почеток: 22.40, влез: 50 денари * * * Клуб Стефано Air Strings •LIVE•, почеток: 23.00, влез: 50 денари * * […]

Кичево викенд шема (21-23 декември 2012)

Кичево викенд шема (21-23 декември 2012)

Клуб Гравити Петок: Commercial Friday,  почеток: 22.45 влез: слободен Сабота:  GOCE ( SAF), почеток: 22.45 влез: 50 денари * * * Клуб Стефано Петок: Средношколска забава – караоке шоу со Баџе, почеток: 23 часот, влез: / Сабота: Foltin, почеток: 23.00, влез: / * * * Клуб Војаџер Петок: Крај на програмата, почеток, 22.оо влез: / Сабота: […]

Кичево викенд шема (14-16 декември 2012)

Кичево викенд шема (14-16 декември 2012)

Стадион на ФК Напредок Недела: Напредок – Металург, последно коло од есенскиот дел во ПМФЛ, почеток 13.00 часот * * * Клуб Војаџер Петок: Времеплов 2, почеток, 22.оо влез: / Сабота: Влатко Лозаноски, почеток: 22.00, влез: карти на врата 100 денари, во претпродажба 50 денари * * * Клуб Гравити Петок: Ladies Night,  почеток: 22.45 […]

Кичево викенд шема (7-9 декември 2012)

Кичево викенд шема (7-9 декември 2012)

Стадион на ФК Напредок Недела: Напредок – Металург, последно коло од есенскиот дел во ПМФЛ, почеток 13.00 часот * * * НУ Дом на Култура „Кочо Рацин“ Сабота: Промоција на краток арт филм “БАРАЈЌИ ГО ЧОВЕКОТ” и изложба на фотографии од филмот од Јован Наумоски, почеток 19 часот, влез: слободен * * * Клуб Стефано […]

Кичево викенд шема (30.XI-02.XII 2012)

Кичево викенд шема (30.XI-02.XII 2012)

Клуб Војаџер Петок: „Биди Диско Ти“ DJ Aco, почеток: 22.00 часот, влез: / Сабота: Milan Robotnix (DBR група) & Марјан Виторијоски, почеток: 22.00 часот, влез: / Недела: Прошетка низ Македонија, влез: / * * * Клуб Флерт Петок: RetrO NighTˋ, почеток:22.35 влез: слободен Сабота: DJ P.I.M.P with Hip Hop sHoW + Dance™, почеток:22.45 влез: слободен […]

Кичево викенд шема (26-28 октомври 2012)

Кичево викенд шема (26-28 октомври 2012)

Стадион на Напредок Недела: Напредок – Тетекс, почеток 13 часот * * * Спортска сала „Јанчица“ Сабота: РК Кичево 10 – РК Жито Прилеп, почеток 16.30 * * * Пицерија Yahoo Петок: Дуо Тренд, почеток: 22.00, влез / * * * Кафе Клуб Гравити Петок: Coctail Ladies Night, почеток: 22.45, влез слободен Сабота: Commercial Night, почеток: […]

Page 1 of 212