Home » Posts tagged with » турнир
Младите кичевчанчиња се вратија со сребрен медал (фото + видео)

Младите кичевчанчиња се вратија со сребрен медал (фото + видео)

Младите фудбалери од ФК Кичево го освоија второто место на трофејот на “Струга Опен 2014” кој се одржа викендов во Струга во организација на ФК Караорман. На турнирот учествуваа вкупно 8 екипи. Се играше по италијански систем од по 15 минути. Во првиот натпревар младите кичевчанчиња се сретнаа со екипата на Фљамуртари, резултато беше 2:0 […]

Денес и утре: Турнир во кошарка во домот на АРМ

Денес и утре: Турнир во кошарка во домот на АРМ

Денес, со почеток од 17 часот, во Домот на АРМ (Правен факултет), ќе се одржи вториот по ред турнир во кошарка. На турнирот ќе учествуваат дваесетина екипи, кои според возраста се поделени во три категории. Стартот на натпреварите е закажан за 17 часот. Турнирот го организира Здружението „Инспајр“ од Кичево, во соработка со општина Кичево, […]

Четврти по ред Тениски турнир „Кичево Опен 2013“

Четврти по ред Тениски турнир „Кичево Опен 2013“

Од вчера  стартуваше четвртиот по ред тениски турнир„ Кичево Опен 2013“.Целокупната програма какои претходните години ќе се одвива на тениските терени во СРЦ Крушино. -По четврти пат годинава го организираме тенискиот турнир„ Кичево Опен 2013“. Како и претходните години така и годинава, на турнирот ќе има натпреварувања исклучиво во машка конкуренција, поединечно  сениори и во двојки. Интересот […]

Традиционален турнир во фудбал во село Србјани

Традиционален турнир во фудбал во село Србјани

И годинава, на 12-ти јули, ќе се одржи традиционалниот Петровденски турнир во фудбал во село Србјани. Сите заинтересирани екипи можат да го пријават своето учество на телефонскиот број: 070/ 916-222, најдоцна до 9-ти јули. Ждрепката ќе се изврши пред почетокот на турнирот, на 12-ти јули. Начинот на игра е 5+1, а учеството на турнирот чини […]