Home » Posts tagged with » фабрика
Започна со работа фабриката на KSS во Кичево (фото)

Започна со работа фабриката на KSS во Кичево (фото)

Американската компанија Ки Сејфти Системс (КСС) денеска почна со производство во фабриката во слободната економска зона во Кичево. Во новиот производствен капацитет годишно ќе се произведуваат три милиони воздушни перничиња за автомобили и се очекува годишен извоз од 70 милиони евра. Вкупната инвестиција на КСС во износ од 15 милиони евра треба да отвори вкупно […]

Американската КСС почнува да ја гради фабриката во Кичево

Американската КСС почнува да ја гради фабриката во Кичево

Американската компанија „Кеј Сејфти Системс“ (КСС) за две до три недели ќе започне со изградбата на производствениот погон во слободната економска зона во Кичево. Објектот со површина од 13.600 метри квадратни треба да биде готов до втората половина на ноември и во него до крајот на годинава се планира да се вработат 300 луѓе. Ова го истакна […]

KEY SAFETY SYSTEMS ги објави првите огласи за работа

KEY SAFETY SYSTEMS ги објави првите огласи за работа

Американската компанија Key Safety Systems која треба да започне со работа во ТИРЗ Кичево, деновиве ги објави првите огласи за работа. Компанијата бара: 1) Техничар за одржување (една позиција). Потребни квалификации: – завршено средно училиште од областа на техничките науки – минимум 2 години работно искуство во оваа бранша; – солидно познавање и ракување со […]

KSS SAFETY SYSTEMS отвора фабрика во Кичево – 1000 нови вработувања

KSS SAFETY SYSTEMS отвора фабрика во Кичево – 1000 нови вработувања

Американската компанија Key Safety Systems (KSS) и официјално отвора фабрика во Кичево, објави на својата facebook страна премиерот Никола Груевски. Во објавата Груевски го пренесува официјалното соопштение на KSS до јавноста во кое и официјално се потврдува дека компанијата ќе ја реализира својата инвестиција оваа есен. КСС наведуваат дека најпрво ќе започнат со работа во […]

Инвеститор донел одлука за изградба на погон во Кичево со 1.000 вработувања

Инвеститор донел одлука за изградба на погон во Кичево со 1.000 вработувања

Компанија за производство на автомобилски воздушни перничиња планира да отвори фабрика во Македонија со околу 1.000 нови работни места, нагласи премиерот Никола Груевски во денешното гостувањето во Дневникот на ТВ „Сител“. -Станува збор за компанија, за која не смеам се уште да го откријам името, таа самата треба да објави, која ќе инвестира во Кичево, […]

Во Кичево ќе се гради фабрика за производство на биогас

Во Кичево ќе се гради фабрика за производство на биогас

Кичевчанецот Фаик Шериф кој е на привремена работа во Швајцарија е инвеститорот кој доби дозвола за изградба на фабрика за производство на биогас. Фабриката ќе се гради во индустриската зона „Иванидол“ во Кичево и се предвидува првично да се вработат 15 луѓе. Како суровина ќе се користат биоразградливи материјали (лисја и трева). Инвестицијата ќе чини […]