Home » Posts tagged with » шумска мафија
Удар за шумската мафија, осомничено едно лице од Кичево

Удар за шумската мафија, осомничено едно лице од Кичево

Министерството за внатрешни работи до Основно јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција – Скопје поднесе кривична пријава против осум лица, седум од Скопје и едно лице од Кичево. На четири од пријавените лица одредена им е мерка притвор во траење од по 30 дена. Шест од осомничените со кривична пријава се предадени во Основно […]