Home » Posts tagged with » Јилмаз Имероски
ФОТО: Свечено отворен изборниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ во Кичево

ФОТО: Свечено отворен изборниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ во Кичево

Во Кичево вечерва е отворен изборниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ. Воедно се одржа и конвенција на која се претстави заедничкиот кандидат за градоначалник Благоја Деспотовски, а беше промовирана и листата на советници од коалицијата „Кичевчани за Кичево“. На отворањето на штабот присуствуваа пратениците Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ и Игор Ивановски од СДСМ. – Мотото „Кичевчани за Кичево“ не обединува […]

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ вечерва отвораат заеднички изборен штаб во Кичево

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ вечерва отвораат заеднички изборен штаб во Кичево

Коалицијата „Кичевчани за Кичево“ вечерва во 20:00 часот организира заеднички настан во рамките на изборната кампања во општината. Градоначалникот и кандидат на коалицијата „Кичевчани за Кичево“ Благоја Деспотоски заедно со пратениците Игор Ивановски од СДСМ и Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ ќе го отворат заедничкиот изборен штаб во центарот на градот. На настанот ќе присуствуваат и […]

ВИДЕО: Голем народен митинг во Кичево (14.03.2013)

ВИДЕО: Голем народен митинг во Кичево (14.03.2013)

Видеа од големиот народен митинг во Кичево. * Останатите видеа ќе бидат дополнително поставувани, за што навремено ќе бидете известени. Говор на премиерот на Република Македонија, Никола Груевски Говор на градоначалникот на Кичево, Благоја Деспотоски Говор на Дејан Пандилески, носител на листата на советници „Кичевчани за Кичево“ Говор на Идавер Реџепоски – Обама, кандидат за […]

Фотографии од историскиот митинг во Кичево

Фотографии од историскиот митинг во Кичево

Како никогаш досега. Зборови не се потребни. Сликите кажуваат се. Кичевчани за Кичево! (за видеа, клик тука)

Груевски: Да продолжиме да градиме, да создаваме насекаде и да се помагаме

Груевски: Да продолжиме да градиме, да создаваме насекаде и да се помагаме

Веќе 4 години Благоја Деспотовски – Ташко работи како градоначалник и вие успеавте мошне добро да го запознаете и да видите што тој понуди и што тој направи и на база на тоа да му верувате за во иднина, истакна претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и премиер на Република Македонија, Никола Груевски на синоќешниот митинг во Кичево. […]

ВО ЖИВО: Голем сенароден митинг во Кичево

ВО ЖИВО: Голем сенароден митинг во Кичево

НОВО: Фотографии од историскиот митинг во Кичево Голем народен митинг во Кичево