Така запросува момче кичевчанче

Категории: Магазин, Слајдер

Дојде дури од Мајами за да ја запроси саканата на плоштад Македонија. Едно од најромантичните и најоригинални запросувања.

Тане Димовски по потекло е од Кичево и тука доаѓа често. Живее во Скопје, а моментално е во Мајами, Флорида. Среќничката е Даниела.  Додека на големиот монитор поставен на плоштадот траеше нејзината омилена песна од Влатко Лозаноски, со порака од Мајами се јави Тане за веднаш потоа во пајтон да дојде и да ја запроси на изненадување на сите.

Погледнете како изгледаше тоа. Тане & Данче, среќан брак и многу дечиња!

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , , , ,