Тешка кражба во Кичево, украдено голема сума на пари и накит

Категории: Кичево

Во Кичево вчера, во време од 09,00 до 14,00 часот, непознат сторител со употреба на погоден предмет извршил тешка кражба во станот на Б.К.(42), од каде одзел 15.000 евра и златен накит, чија вредност дополнително ќе биде утврдена.

МВР прерзема мерки за откривање на сторителот.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , ,