Традиционален турнир во фудбал во село Србјани

Категории: Слајдер, Спорт

И годинава, на 12-ти јули, ќе се одржи традиционалниот Петровденски турнир во фудбал во село Србјани. Сите заинтересирани екипи можат да го пријават своето учество на телефонскиот број: 070/ 916-222, најдоцна до 9-ти јули. Ждрепката ќе се изврши пред почетокот на турнирот, на 12-ти јули. Начинот на игра е 5+1, а учеството на турнирот чини 1000 денари.

 

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , ,