Трагедија во Кичево: Загина петгодишно детенце

Категории: Кичево, Слајдер

Денес Кичево го потресе трагедија. Попладнево околу 16.30 часот на улицата Маршал Тито возило марка Голф удрило во петгодишниот Мухамед А. Со возилото управувал 48 годишниот Г.Д.

Детето веднаш било префрлено во болницата во Кичево каде лекарите констатирале смрт.

Информацијата ја потврди и полицијата.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , ,