Треска се излеа кај Бигор Доленци (фото)

Категории: Кичево, Слајдер

Реката Треска попладнево се излеа од своето корито кај Бигор Доленци и да ги поплавува локалните ниви причинувајќи штета. Сите реки во кичевскиот крај, без исклучок се со зголемен водостој поради обилните врнежи и позитивните температури.
Влажно и врнежливо време не очекува и во деновите што доаѓаат.

Фото: Благојче Иваноски
Treska B Dolenci (1) Treska B Dolenci (2) Treska B Dolenci (3)

Treska B Dolenci (4) Treska B Dolenci (5) Treska B Dolenci (6)

 

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , ,