Гори манастирот Трескавец кај Прилеп

Категории: Македонија, Слајдер

Гори манастирот Трескавец во близина на Прилеп, пренесе телевизијата Сител. Изгорени се двата конаци, потврдуваат извори на телевизијата. Засега нема информации која е причината за избувнувањето на пожарот.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , ,